FAQ

Końcówki LastSwab są wykonane z elastycznego materiału TPE, patyczek z PP. Obydwa mateiały nadaja się do recycklingu. Etui do przechowywania patyczka pochodzi z bioplastiku na bazie skrobii kukurydzianej i jest biodegradowalne. 🌱 Tworząc produkt, który będzie wielorazowy najważniejsza jest jego trwałość. LastSwab zastępuje tysiące jednorazowych patyczków higienicznych. Nawet jeśli LastSwab „wyląduje” w oceanie, jego wpływ na środowisko będzie mniejszy niż 0,1% jego odpowiedników jednorazowego użytku.

Oczywiście, do mycia LastSwab wystarczy woda i odrobina mydła. Możesz również użyć środka dezynfekującego, takiego jak alkohol, aby go odkażać w miarę potrzeby.

Po użyciu LastSwab umyj patyczek ciepłą wodą z dodatkiem mydła.
Nie myj go w zmywarce ani nie gotuj.

Prawidłowa higiena uszu polega na myciu ich wodą z mydłem. Patyczki LastSwab służą do oczyszczania małżowiny usznej tylko do ujścia przewodu słuchowego.

LastSwab nie zawiera latexu. Jeżeli nie masz stwierdzonej alergii na tworzywo TPE oraz PP możesz korzystać z naszych wielorazowych patyczków.

Prawidłowa higiena uszu polega na myciu ich wodą z mydłem. Patyczki służą zaś do oczyszczania małżowiny usznej tylko do ujścia przewodu słuchowego. Dlatego dzieci przed 12 rokiem życia powinny używać patyczka LastSwab pod nadzorem dorosłych. W przypadku dzieci i niemowląt alternatywą są specjalnie zaprojektowane patyczki ze stoperami.

LastSwab możesz używać tak samo, jak jednorazowego patyczka higienicznego.
Pamiętaj, że LastSwab nie jest odporny na ciepło a także nie możesz go używać z rozpuszczalnikami, takimi jak aceton lub zmywacz do paznokci.

Super, to dobry krok ku eliminacji plastiku. Jednorazowe patyczki higieniczne wykonane z papieru, bambusa czy drewna nie są natomiast bardziej przyjazne dla środowiska. Ich produkcja, transport i jednorazowe wykorzystanie mają ogromny wpływ na zanieczyszczenie i emisję CO2. Wszystkie te procesy stają się niepotrzebne, gdy zdecydujesz się na używanie produktów wielokrotnego użytku, takich jak LastSwab, z których możesz korzystać tysiące razy.

LastSwab został zaprojektowany tak, aby zastąpić Ci min. do 1000 patyczków jednorazowych lub towarzyszyć Ci min. 2 lata. 💪

Bambusowe pudełko wyglądałoby cudownie, ale ponieważ jest to produkt, który musi być higieniczny, wybraliśmy w pełni biodegradowalny materiał na bazie kukurydzy, który można też sterylizować. 👍💫

Patyczek jest wykonany z polipropylenu PP z dodatkiem 20 % włókna szklanego. PP może być selekcjonowane w sortowniach i ponownie przetwarzane. Powinien trafiać do kosza przeznaczonego na metale i tworzywa sztuczne (kolor żółty).

Końcówki patyczka są wykonane z elastomerów termoplastycznych TPE typ 30a. Powinny trafiyć do kosza przeznaczonego na metale i tworzywa sztuczne (kolor żółty).

Etui jest wykonane z Polyaktydu – bioplastiku (PLA typ 2003D), pochodzącego z odnawialnej biomasy na bazie sfermentowanej skrobi kukurydzianej. Materiał jest w pełni biodegradowalny i przyjazny środowisku. Powinno trafiać do kosza przeznaczonego na odpady BIO-biodegradowalne (kolor brązowy).

Zewnętrzny kartonik powinien trafiać do kosza przeznaczonego na papier (kolor niebieski).

Co do zasady, wielorazowy patyczek LastSwab Basic służy do czyszczenia małżowiny usznej a LastSwab Beauty do poprawek makijażu. Możesz wyczyścić nim powiekę, gdy ubrudzisz ją tuszem do rzęs lub usunąć szminkę, jeśli w trakcie malowania wyjdziesz poza kontur ust.

Nasi eksperci od urody zanurzają końcówkę LastSwab Beauty w preparacie do demakijażu, aby usunąć nadmiar tuszu z powiek czy pomadki z 💋.

LastSwab Beauty można łatwo czyścić wodą z odrobiną mydła. Możesz użyć w tym celu też niewielkiej ilości preparatu do demakijażu lub środka dezynfekującego, takiego jak alkohol, aby go odkażać w miarę potrzeby.

LastTissue jest wielorazową chusteczką do nosa, w wygodnym etui z silikonu medycznego o rozmiarach opakowania jednorazowych chusteczek higienicznych. W jednym opakowaniu otrzymujesz 6 czystych chusteczek higienicznych z certyfikowanej bawełny organicznej oraz praktyczne i higieniczne etui do przechowywania zużytych chusteczek do czasu ich wspólnego wyprania.

LastTissue zastępuje Ci 3000 sztuk zwykłych jednorazowych chusteczek higienicznych.

Wydmuchując nos w chusteczkę LastTissue, oszczędzasz za każdym razem do 2 litrów wody. Produkcja LastTissue wymaga też 3 razy mniej energii, co pozwala zaoszczędzić kilka ton zasobów na całym świecie.

Nasze babcie i dziadkowie chowali zużyte chusteczki do kieszeni, rękawa a niektóre panie nawet do biustonosza. Czy zastanawiały się wówczas czy to higieniczne albo ekologiczne rozwiązanie? Nie, działy instynktownie.
Niektórzy z nas nie wyobrażają sobie powrotu do takiej opcji, dlatego w LastTissue oddzielamy czyste chusteczki od tych zużytych specjalną, silikonową barierą i zamykamy je w estetycznym, cieszącym oko etui.
Chusteczki można prać w temperaturze 60° C a silikonowe etui bezpiecznie myć w zmywarce.

Każda z 6 chusteczek może być uprana i ponownie wykorzystana ok. 520 razy, co oznacza, że łącznie zastępują Ci ponad 3 000 chusteczek jednorazowego użytku. Żywotność chusteczek można przedłużyć, używając specjalnego worka LaundryBag do ich prania.
Jeżeli uznasz, że już czas na nowe chusteczki, nie wyrzucaj etui jedynie dokup u nas ich zapas (również 6 szt.)

Chusteczek nie musisz prasować, możesz włożyć je w dowolny sposób, pamiętaj tylko, żeby komplet czystych chustek umieścić zawsze na samej górze w etui, ale pod silikonową barierą. Przez szczelinę w dolnej części etui wysuniesz w ten sposób zawsze czyste chusteczki. Brak chusteczek do wysunięcie przez szczelinę oznacza, że czas na pranie, bo w etui zostały Ci tylko brudne chusteczki.
Zdjęcie ze sposobem korzystania z chusteczek znajdziesz na naszej stronie www.lastobjectpolska.pl 

Media o LastObject

POMOC I WSPARCIE

SOCIAL MEDIA

Instagram
FacebookThis page was designed with Mobirise templates